Przedszkole Publiczne Nr 50 GAMA

Idź do spisu treści

Menu główne

Wspierane akcje

Nasze działania

Nasze Przedszkole bierze udział i wspiera wiele akcji charytatywnych.
Celem naszych działań jest wsparcie potrzebujących oraz wyrabinie u naszych Przedszkolaków empatii oraz chęci niesienia bezinteresownej pomocy innym, będącym w potrzebie.

 
 

W roku szkolnym 2020/2021 nasze Przedszkole włączyło się do wolontariatu i podjęło
współpracę w ramach której raz w miesiącu jedna z grup przygotowuje coś do jedzenia dla osób bezdomnych, będących w ubóstwie.
Akcja ta nosi tytuł
„Szczeciński Tydzień Ubogich. Czwartkowe Spotkania przy zupie”.
Organizatorem spotkań jest pan Robert Grabowski.
Naszym celem jest uwrażliwienie dzieci na
potrzeby innych, budzenie szacunku do ludzi i chęć niesienia bezinteresownej pomocy osobom potrzebującym.
Akcja ta cieszy się dużym powodzeniem w Szczecinie, tym bardziej miło nam jest być częścią społeczności która chce pomagać.
Serdecznie zapraszam do śledzenia strony internetowej wydarzenia

https://www.facebook.com/tydzienubogich
 
 
 

ZBIÓRKA NAKRĘTEK PLASTIKOWYCH NA RZECZ PODOPIECZNYCH
TOZ ODZIAŁ W SZCZECINIE

ZAPRASZAMY SERDECZNIE
DO UDZIAŁU I WSPARCIA NASZYCH DZIAŁAŃ.
POJEMNIK ZNAJDUJE SIĘ W FILII NASZEGO PRZEDSZKOLA


 
 

W grudniu nasze przedszkole brało udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej  
„X Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”.

Akcja ta skierowana jest do wszystkich ludzi walczących o wolną Polskę - żołnierzy Września 39, wszystkich frontów walczących na Zachodzie jak i na Wschodzie, organizacji bojowych m.in. AK, NSZ, WIN , podziemia niepodległościowego po zakończeniu wojny oraz osób represjonowanych przez ustrój komunistyczny.
W jej ramach dzieci wraz z rodzicami z grupy Misie tworzyły w domu podczas kwarantanny własnoręcznie zrobione kartki świąteczne. Po powrocie do przedszkola dzieci nadal były chętne na ich tworzenie, więc poszerzyliśmy zakres osób zaangażowanych i zaprosiliśmy do współpracy wszystkie grupy przedszkolne. Odzew był ogromny! Przy pomocy dzieci z grup: Kotki, Pingwinki, Motylki, Biedronki, Zajączki, Rybki, Żabki i Tygryski udało nam się stworzyć 119 kartek świątecznych dla Kombatantów, które pojechały do sztabu organizacyjnego, a dalej- powodować uśmiech na twarzach ludzi, którzy walczyli o nasza wolność.
Dla osób, które nadal miałyby ochotę wspierać Kombatantów mogą zaangażować się w zbiórkę pieniężną „V wakacje dla Kombatanta” lub kupić książki na „Bazarku- Paczka dla Bohatera”


 

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

 


W Dniach 02.11- 16.11.2020 w naszym przedszkolu odbyła się akcja pt.
„Pomóżmy Jeżom przetrwać zimę”.
Do zbiórki zaangażowani zostali rodzice wraz z dziećmi. Zbieraliśmy suchą i mokrą karmę dla kotów, która jest wspaniałym pokarmem dla jeży.
Jeże, jak co roku trafiają do Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Szczecinie, aby tam przetrwać zimowe dni i właśnie dla nich jest przeznaczona cała zebrana karma.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowań wśród naszych przedszkolaków. Mamy nadzieję że wprzyszłym roku znów weźmiemy w niej udział! 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego