Aktualności - PP50 GAMA

Przedszkole Publiczne nr 50 w Szczecinie
MENU
Przejdź do treści

Aktualności

OGŁOSZENIA NA KWIECIEŃ
TEATRZYK  HORYZONT
18 KWIETNIA (CZWARTEK) NASZE PRZEDSZKOLE PONOWNIE ODWIEDZI  TEATRZYK HORYZONT Z PRZEDSTAWIENIEM PT. LENIWY KICUŚ”. O CZYM BĘDZIE TO PRZEDSTAWIENIE? PRZEDSZKOLAKI PRZEKONAJĄ SIĘ JUŻ NIEDŁUGO.
PRO MUSICA
 
 8 KWIETNIA (PONIEDZIAŁEK) ODBĘDZIE SIĘ KOLEJNE SPOTKANIE Z GRUPĄ ARTYSTYCZNĄ „PRO MUSICA. TYM RAZEM PODCZAS KONCERTU PT. TAJEMNICZA WYSPA SKARBÓW” DZIECI POZNAJĄ WYGLĄD I DŹWIĘKI GITARY KLASYCZNEJ, GITARY ELEKTRYCZNEJ I CHIMSÓ
“ZAKRĘCONY TALERZ OWOCOWO-WARZYWNY”
4 KWIETNIA (CZWARTEK) - WSZYSTKIE GRUPY W RAMACH PROJEKTU “ZAKRĘCONY TALERZ OWOCOWO-WARZYWNY” OBCHODZIĆ BĘDĄ
“DZIEŃ MARCHEWKI”.
DZIECI W TYM DNIU POZNAJĄ, POPRZEZ WSPÓLNĄ ZABAWĘ, JAK WAŻNĄ I NIEZBĘDNĄ ROLĘ ODŻYWCZĄ PEŁNIĄ WARZYWA W NASZEJ CODZIENNEJ DIECIE, CO TO SĄ NOWALIJKI I CO TAKIEGO CENNEGO  JEST W NICH. TEGO DNIA ZACHĘCAMY DO ZAŁOŻENIA UBRANKA Z POMARAŃCZOWYMI ELEMENTAMI.
PROSIMY, ABY KAŻDE DZIECKO PRZYNIOSŁO 1 MARCHEWKĘ.
OGŁOSZENIA DLA SÓWEK I JEŻYKÓW

PRO MUSICA
 
 8 KWIETNIA (PONIEDZIAŁEK) ODBĘDZIE SIĘ KOLEJNE SPOTKANIE Z GRUPĄ ARTYSTYCZNĄ „PRO MUSICA. TYM RAZEM PODCZAS KONCERTU PT. TAJEMNICZA WYSPA SKARBÓW” DZIECI POZNAJĄ WYGLĄD I DŹWIĘKI GITARY KLASYCZNEJ, GITARY ELEKTRYCZNEJ I CHIMSÓ
16.04.2024r. dzieci wyruszą w kolejną wspólną „podróż” przez kontynenty. Tym razem przedszkolaki wybiorą się do Europy, a dokładniej do Francji. Chętni mogą przygotować stroje nawiązujące do kultury francuskiej. Zabawy będą przeplatane tańcami. Rozsmakujemy się również w kuchni tego kraju.
12 kwietnia to będzie najsłodszy dzień w naszym przedszkolu, bo właśnie wtedy, na całym świecie, obchodzony jest Światowy Dzień Czekolady.
W tym dniu wszystko będzie kręciło się wokół tego smakołyku. To będzie także dobra okazja, by przybliżyć dzieciom fascynującą historię czekolady, podkreślającą, że pierwotnie był to napój przeznaczony dla królów. Przedszkolaki dowiedzą się jak powstaje czekolada i jakie są jej rodzaje. Zwrócimy naszą uwagę na to, że czekolada ma mnóstwo witamin, natomiast szkodzi jedzona w dużych ilościach.
Zachęcamy również rodziców do przygotowania zdrowych czekoladowych smakołyków/przekąsek dla dzieci (muffinki, musy, ciasteczka itp.).
22.04.2024r, jak co roku obchodzimy Dzień Ziemi.
W tym dniu prosimy aby dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono - na znak tego, że wszyscy chcą, aby nasza planeta była czysta, zielona i wesoła. Będą zadania, zagadki z zakresu ekologii, nie zabraknie wesołych zabaw ruchowych. Oprócz wspólnych zabaw, dzieci posadzą w ogrodzie przedszkolnym przyniesione przez siebie kwiatki.
W październikowym "Dialogu" znajduje się artykuł dotyczący ochrony przyrody i realizowanych zagadnień na terenie naszej Placówki, napisany przez nauczycielki naszego Przedszkola.Zachęcamy do lektury.
Informujemy,  że Administratorem Danych Osobowych jest Przedszkole Publiczne nr 50 w  Szczecinie. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych  osobowych w Przedszkolu Publicznym nr 50 znajdują się na stronie  internetowej pod adresem: www.pp50.pl w zakładce RODO.

Wszelkie prawa zastrzeżone -PP50
Wróć do spisu treści